7 Aralık 2011 Çarşamba

PhpMyAdmin’den WordPress Admin Şifresi Değiştirmek

Eğer olurda bir WordPress admin şifrenizi unutursanız ya da herhangi bir şekilde parolanızı sıfırlayamıyorsanız, aşağıda anlatacağım yöntemle WordPress admin panel şifrenizi değiştirebilirsiniz.

cPanel için:

cPanel’e giriş yapıyoruz. Bilmeyenler için söylüyorum cPanele giriş için; http://siteadi.com:2082 ya da http://siteadi.com/cpanel . Karşınıza gelen pencereye hosting sağlayıcınızın verdiği bilgileri girerek devam diyoruz. Ardından cPanel’deki PhpMyAdmin‘i seçiyoruz. Sol taraftan WordPress’in kurulu olduğu veritabanını seçtikten sonra tablolar arasından wp_users‘a giriyorsunuz ve karşınıza aşağıdaki gibi bir bölme geliyor.

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orijinal boyut için bu çubuğa tıklayınız. (618x49px)
phpmyadmin

Yukarıda gördüğünüz bölmede user_pass altındaki karışık rakam ve yazılar, admin panel şifremizin md5 ile şifrelenmiş halidir. Bu bölümü değiştirmek için admin tablosunun en solundaki kaleme tıklayıp düzenle diyoruz. user_pass başlığı altındaki karışık kodları silip yerine 320c0ee3ef9c331d766799413dba44ef eksiksiz şekilde bu kodları yazıyorsunuz. Bu işlemide yaptıktan sonra yeni parolanız: plusbilgi oluyor.

Plesk Panel içinse,

Panele giriş yaptıktan sonra, veritabanlarından WordPress kurulu olan veritabanını seçiyorsunuz ve yukarıda beliren myadmin ikonuna tıklıyorsunuz ve yukarıdaki tüm işlemleri aynen yapıyorsunuz.

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıktan sonra, admin panelinize giriş yapıp admin panelinizden şifreyi değiştirmeyi unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder